Juggling forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acest forum este creat pentru si de catre jongleri, fie ei amatori sau profesionisti sau...in devenire


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Propunere/rugaminte eveniment

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Propunere/rugaminte eveniment Empty Propunere/rugaminte eveniment Mier Oct 27, 2010 6:40 pm

menseph

menseph

De ceva timp imi doresc sa promovez cumva jonglatul printre studentii de la facultatea mea. Am avut reprezentatii la 2 spectacole organizate de Liga Studentilor Electronisti LSE (organizatie din care fac si eu parte), dar asta nu implica direct publicul. O solutie mai practica ar fi un workshop. Principala problema ar fi "jucariile" si din acest motiv va fac aceasta propunere. De ce ar fi nevoie pentru ajutorul vostru intr-un astfel de eveniment?

Prezenta voastra ar face in principal posibila achizitionarea de jucarii pentru cei de care se prinde "microbul", pe langa un numar putin mai mare de jucarii pentru testat. Eu as ajuta cu explicatii si sfaturi pe cei care sunt curiosi de jonglatul cu diabolo si mingi.Eventual yoyoing si putin flowerstick, cu ajutorul unor prieteni.

In cea ce priveste organizarea. Cred ca cel mai bine ar fi de facut la primavara, iar de realizare afiselor si o parte din promovare ne-am ocupa noi,LSE-ul. Dar detalii de genul acesta se pot discuta ulterior, in eventualitatea unei colaborari.

Multumesc anticipat pentru un raspuns. O zi buna.
Alex

2Propunere/rugaminte eveniment Empty despre asta-i vorba :) Joi Noi 04, 2010 11:37 pm

goajuggler

goajuggler

Hello imi place initiativa, despre asta-i vorba! Eu pot oferi discounturi la produsele de pe Juggler pentru orice eveniment care are ca scop promovarea jonglatului. Astept propuneri:)

http://www.juggler.ro

3Propunere/rugaminte eveniment Empty Re: Propunere/rugaminte eveniment Mier Noi 10, 2010 12:48 am

menseph

menseph

Pai toata propunerea este daca ati putea veni sa ajutati.Laughing In afara de promovarea in fata unor oameni, la care poate nu ajungeti prea mult, nu as putea oferi. Ar fi nevoie de instructori si jucarii. Promovarea pe site-ul vostru cred ca ar ajuta cu prima problema.

In cea ce priveste jucariile: impart din ale mele, din a celor pe care ii cunosc si ar fi dispusi sa le doneze cauzei Very Happy . O sa incerc sa fac rost de un oarecare buget, pentru achizitionarea unor mingi, flowerstick's, poate yoyouri etc. Daca as si reusi ar fi ideal. As fi dispus sa ma ocup de un oarecare juggling club daca s-ar apuca suficiente persoane, iar o baza materiala ar ajuta. Cel putin pana isi cumpara ei prop-urile. Dar sa revenim la planul apropiat pentru ca nu e foarte probabil sa am de unde gasi fondurile necesare. Daca o sa fie totusi lipsa de jucarii o sa devina mai mult un gathering pentru promovarea jonglatului printre studenti. Deci tot ar fi un castig pentru jonglat in Romania.

Partea rea e ca nu ati putea veni cu "magazinul", in sensul in care nu este permis comertul in spatiul universitatii. Si cam asta este locatia ideal pentru o intrunire de genul acesta. Avand in vedere ca o sincronizare cu Studentiada ar fi un bonus in opinia mea.

Cam astea ar fi lucrurile pe care le-am avut de spus momentan. Astept parerile voastree iar pana la primavara putem discuta detalii.

O zi buna!

4Propunere/rugaminte eveniment Empty Re: Propunere/rugaminte eveniment Mier Noi 10, 2010 12:59 am

goajuggler

goajuggler

In principiu ar fi ok si fara magazin, dar oricum pana la primavara mai este. Dar pana atunci putem face planul Smile . Oricum astept sa-mi trimiti chesti concrete gen data, cate zile, unde etc.
Ne-ai scris cumva mail si pe contact@juggler.ro? Ca am primit un mail in care se scria ceva asemanator dar din greseala l-am sters inainte sa raspund si am pierdut contactul:(

http://www.juggler.ro

5Propunere/rugaminte eveniment Empty Re: Propunere/rugaminte eveniment Mier Noi 10, 2010 10:19 am

menseph

menseph

Lucruri concrete iti trimit cand le stiu si eu cu oarecare siguranta. Data nu este inca stabilita pentru studentiada deci nu spune inca o zi. In cea ce priveste durata, eu cred ca o zi ar fi suficient pentru o activitate aflata la inceput. Dar daca credeti ca ar fi mai bine mai mult putem discuta.

Da tot eu am dat mesaj pe contact@juggler.ro. Ti-am trimis un pm cu date de contact. Mai vorbim prin mail sa nu umplem forumul de discutia asta. Doar sa imi zici la ce adresa sa trimit.

6Propunere/rugaminte eveniment Empty Re: Propunere/rugaminte eveniment Joi Noi 11, 2010 9:43 am

Doppelgänger

Doppelgänger

I'm in. Very Happy

http://hajustbecauseican.blogspot.com

7Propunere/rugaminte eveniment Empty Re: Propunere/rugaminte eveniment Joi Noi 11, 2010 2:27 pm

menseph

menseph

pe tine stiam ca ma pot baza Wink

8Propunere/rugaminte eveniment Empty Re: Propunere/rugaminte eveniment Joi Noi 11, 2010 10:19 pm

goajuggler

goajuggler

si mai stiu eu cativa pe care ne putem baza la evenimente de genu..Smile

http://www.juggler.ro

9Propunere/rugaminte eveniment Empty Re: Propunere/rugaminte eveniment Joi Noi 11, 2010 10:25 pm

Doppelgänger

Doppelgänger

Bun. Very Happy Pai vorbim, facem planul pana-n primavara si dupa aia ii dam drumul. Smile

http://hajustbecauseican.blogspot.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» propunere pentru comunitate

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum