Juggling forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acest forum este creat pentru si de catre jongleri, fie ei amatori sau profesionisti sau...in devenire


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

De ce juggling?

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1De ce juggling? Empty De ce juggling? Lun Mai 24, 2010 7:01 pm

Doppelgänger

Doppelgänger

Ok, asta e o intrebare care sigur vi s-a mai pus (sau pe care vi-ati pus-o chiar voi) si sigur o sa vi se mai puna. Laughing

I'm just curious, pe langa motivele de genul "fiindca este/se vede foarte misto", de ce v-ati apucat de jonglat? Very Happy

Bineinteles ca o sa dati raspunsuri similare (fiindca o chestie de genul "m-am apucat de jonglat fiindca un hot mi-a ucis parintii si am jurat sa-i razbun" se intampla numai in Batman), dar fiecare poveste difera foarte mult de cealalta.

Eu m-am apucat de jonglat fiindca dintotdeauna mi-au placut chestiile pe care oamenii nu le pot face, la care nu pot sa ajunga (cu usurinta) sau pur si simplu nu au capacitatea de a le vedea. Iar la juggling mi-a placut foarte mult faptul ca nu multi puteau sa faca asa ceva si fiindca pur si simplu poti sa faci niste chestii de-a dreptul uimitoare cu niste chestii foarte simple: flowerstick-ul e (pana la urma) doar un bat cu niste ciucurei la capete, un bat pe care-l arunci in aer, dar pe bune de nu se vede misto Shocked, si de mingile de jonglat ce sa mai zic. Very Happy

Acum, poate ca pentru noi nu prea mai ne entuziasmeaza juggling-ul atat de mult ca inainte sa ne apucam de asa ceva (ma refer in sensul ca atunci cand ati vazut prima oara pe cineva jongland erati extrem de entuziasmati, si acum cand invatati un trick nou sunteti entuziasmati, dar e un altfel de tip de entuziasm Very Happy), dar dupa cum ii spuneam lui menseph acum cateva saptamani...cand vad pe cineva in real life ca jongleaza cu diabolo-ul, imi aduc aminte de ce m-am apucat de jonglat in the first place si de ce imi place atat de mult. Very Happy


Ok, I'm done. Laughing Ma jucam cu flowerstick-ul si m-a lovit o "caramida filozofica". Laughing Cam asta-i explicatia.

http://hajustbecauseican.blogspot.com

2De ce juggling? Empty de ce juggling Sam Iul 31, 2010 2:07 pm

vlad



adevarul e ca mie nu mi sa mai pus niciodata intrebarea asta.......m-am apucat de jonglat fiindca team vazut pe tine o data cu diabolo si nu stiu din ce motiv miam luat si io Very Happy asta si faptul ca aveam mult timp liber scratch mai era si vacanta... mi-a intrat in obijnuinta,iar acum nu pot sa imi imaginez o zi fara diabolo Neutral

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum