Juggling forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acest forum este creat pentru si de catre jongleri, fie ei amatori sau profesionisti sau...in devenire


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Infinite suicide!

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Infinite suicide! Empty Infinite suicide! Sam Aug 07, 2010 7:58 pm

Lura

Lura

Am inceput de curand sa exersez infinite suicide.Imi iese cat de cat bine insa nu stiu de ce ata mi se infasoara in jurul batului.Ce fac gresit? Neutral

2Infinite suicide! Empty Re: Infinite suicide! Dum Aug 08, 2010 9:18 am

menseph

menseph

E o problema care apare des. Intai de toate pe ce parte faci infinite suicide-ul? stanga sau dreapta? sau mai bine zis cu mana dominanta? Mai mult din curiozitate. Eu nu am mai repetat de mult miscarea asta.

Motive pentru care mi se mai intampla mie asta ar fi: ata uzata; graba cu care refac wrap-ul, producand tensiune in fir prin suprapunerea a doua infasurari; miscare prea brusca in momentul ridicarii batului. Pentru infinete suicidre 75% din miscare ar tr sa fie de ridicare a batului si doar 25% actiunea de reinfasurarea. asta o spun asa orientativ sa iti dai seama ca este nevoie de o cursa mai lunga la miscarea de inaltare a batului.

PS: Topicurile astea ar fi fost mai potrivite la sectiunea Diabolo a forumului. Nu ca ma deranjeaza pe mine dar credeam ca asta e threadul pentru anuntuiri si articole de la Diabolo culture.

3Infinite suicide! Empty Re: Infinite suicide! Dum Aug 08, 2010 4:08 pm

Lura

Lura

Mersi! Chiar in timp ce citeam ma gandeam la trick si chiar am impresia ca infasor prea repede si nu dau timp batului sa faca rotatia.Mana mea dominanta este dreapta.M-am gandit si ca un motiv pentru care se infasoara este acela ca nodul de la ata nu este inauntrul betelor(am de aluminiu)si sta pe exterior.Poate se agata de el. Very Happy. Mai am ceva probleme.Din cauza ca diabolo este cam uzat,se descentreaza si ata nu se mai infasoara cum trebuie,se atinge de el,batul o ia prin directii ciudate si la mine mai tot timpul se loveste batul de diabolo:D


P.S: Da,ai dreptate ar fi trebuit sa il pun la diabolo.Am uitat ca mai exista un topic asa.Very Happy

4Infinite suicide! Empty Re: Infinite suicide! Sam Oct 09, 2010 9:08 am

Doppelgänger

Doppelgänger

And here's another trick that I can't do...Laughing Cred ca-s prea pitic pentru infinite suicide. Laughing

http://hajustbecauseican.blogspot.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum