Juggling forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acest forum este creat pentru si de catre jongleri, fie ei amatori sau profesionisti sau...in devenire


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Cirque du Soleil

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Cirque du Soleil Empty Cirque du Soleil Sam Mai 01, 2010 7:14 pm

OANA

OANA
Admin

Ne-am propus sa fim cu ochii, saptamana aceasta, pe “Cirque du Soleil” , un amestec de magie, o poveste , multa culoare si un spectacol continuu, piperat cu efecte scenice impresionante, dar mai ales cu prestatia a 4 000 dintre cei mai valorosi jongleri din lume. Toate acestea sunt ingredientele ce alcatuiesc una dintre cele mai cunoscute formatiuni de circ.
Cu siguranta, fiecare din voi, stie cate ceva despre ei, dar realizand un scurt rezumat, din anul 1984, anul infiintarii lor, prin efort si multa, multa munca au obtinut premiul Emmy (NY), Ace (Londra) in anul 1989; 13th Festival Mondial du Cirque de Demain (Paris) – Medalia de aur; Drama Desk Award; THEA Award. Lista ar putea continua pana la aproximativ 30 de premii foarte importante in industria divertismentului mondial.[read more]

Cirque du Soleil Cirque_du_solei1-copy

http://jugglingculture.wordpress.com/

2Cirque du Soleil Empty Re: Cirque du Soleil Lun Aug 09, 2010 8:34 pm

Lura

Lura

eu sunt pur si simplu obsedata dupa circul asta.Am vazut cred toate clipurile posibile de pe youtube si chiar le-am scris la un moment dat.Este incredibil ceea ce au reusit sa alcatuiasca.Cred ca daca ar veni in Bulgaria,as strange bani si m-as duce!Probabil m-ar inspira si m-ar motiva nu numai in diabolo,ci si in alte lucruri:)

3Cirque du Soleil Empty Re: Cirque du Soleil Lun Aug 23, 2010 8:07 pm

OANA

OANA
Admin

Lura a scris:eu sunt pur si simplu obsedata dupa circul asta.Am vazut cred toate clipurile posibile de pe youtube si chiar le-am scris la un moment dat.Este incredibil ceea ce au reusit sa alcatuiasca.Cred ca daca ar veni in Bulgaria,as strange bani si m-as duce!Probabil m-ar inspira si m-ar motiva nu numai in diabolo,ci si in alte lucruri:)
DA, chiar asa. Imi aduc aminte ca erau atat de buni si renumiti in tot ceea ce faceau ca i-au introdus in paginile manualelor de engleza.
Eu auzisem despre ei in felul asta, prima zi de scoala -prima tema la engleza. Cirque du soleil.
Frumos indeed !
Le-ai vizitat situl?

http://jugglingculture.wordpress.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» cirque Plume

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum