Juggling forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acest forum este creat pentru si de catre jongleri, fie ei amatori sau profesionisti sau...in devenire


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre Trupa Raja

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre Trupa Raja Empty Despre Trupa Raja Mier Apr 28, 2010 9:14 pm

corina_raja

corina_raja

Despre Trupa Raja Back

[center]Trupa RAJA - Animaţie, jonglerie, spectacol cu efecte pirotehnice şi lumini.



Dansul a fost dintotdeuna o parte a culturilor din întreaga lume, iar performance-urile cu foc actuale includ adesea elemente vizuale şi stilistice din multe tradiţii. Focul sacru a fost la celti antice. Interne vatra focului nu a fost niciodată permis să moară, cu excepţia cazului în timpul festivalului de foc Beltane, când a fost reaprins ritualic la foc regale.

Despre Trupa Raja L_bba0ca494b4349af88066324bcc26e99

Trupa Raja exista in componenta actuala (Corina, Carla, Balazs, Artur) din 2007. Pana la aceasta data, fiecare am avut diferite gig-uri, performance-uri, impreuna cu alti juggleri sau alti artisti. Am inceput sa facem asta dintr-o mare pasiune pentru tot ce inseamna combinatia jonglat - muzica - foc!
Despre Trupa Raja L_b9defe871f3c467bb1ee4889b0c4c6a4
Am inceput sa avem ideea unei trupe de fire/toy/light players, si cam asta a fost.
Despre Trupa Raja DSC_0852-1
Trupa Raja a fost prezenta cu diferite momente la numeroase evenimente indoor sau outdoor, lansari de produse, concerte, petreceri private sau festivaluri, atat in Romania, cat si in Ungaria sau Bulgaria. Mai multe info/poze despre evenimentele trecute, dar si despre viioarele locatii unde trupa Raja va performa, puteti gasi aici : www.raja-fire.blogspot.com
Despre Trupa Raja ZRAJA-1
Despre Trupa Raja 689126d05806823f66095e22f6bdb997
In spectacolele noastre, atat cele cu foc, cat si cele cu lumini sau animatiile day-time, folosim mai multe jucarii, prinre care: poiuri, ropes, flowerstick, stuff, devilstick, diablo, maciuci, mingi, cercuri, torte, sparks, firefingers.
Despre Trupa Raja 107_1013
Noi, trupa Raja, impreuna cu www.juggler.ro si alti prieteni si juggleri am reusit sa conturam proiectul Juggling Gathering in Romania http://jugglingculture.wordpress.com , si speram ca pe viitor comunitatea sa devina din ce in ce mai mare, aceasta pasiune sa fie descoperita si dezvoltata de cati mai multi prieteni!

Contact :
Corina : 0744-323-800
fun_with_raja@yahoo.com
www.raja-fire.blogspot.com
www.juggler.ro

Despre Trupa Raja Logoraja11

http://www.raja-fire.blogspot.com/

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum